Rež. Aki Olavi Kaurismäki trumpų filmų retrospektyva (Suomija)

BICO (Bico)

Suomija-Portugalija / Finland-Portugal / 2004 / 5 min.

Šiame lyriniame dokumentiniame filme nufilmuota istorija Portugalijoje apie nedidelį kalnų miesteį, kuris gyvena savo tėkme nepaisant istorijos pokyčių. Filmas pasakoja apie kaimo praeitį, apie patirtus struktūrinius pokyčius, ir apie vyrus, kurie turi ilgam laikui išvykti iš savo kaimo dėl savo akmenskaldžių darbo. Kai vyrai išeina, moterys valdo šį kaimą apsuptą snieguotų kalnų, o avys ir galvijai ganosi žaliuose laukuose, kol šunys juos saugo nuo vilkų.

LIEJYKLA (The foundry)

Suomija / Finland / 2007 /4 min.

„Valimo“ yra epizodinio kino festivalis , kuriame švenčiamas Kanų kino festivalis, Chacun son kinas. 35 geriausi pasaulio režisieriai buvo pakviesti nufilmuoti po trumpą istoriją filmui. Jubiliejinio filmo tema buvo kinas. Savo serijoje Kaurismäki pavaizdavo liejyklos darbuotojus, kurie dieninėse ir naktinėse pamanose dirba Kakoloje, Suomijoje. Per savo pietų pertraukas vyrai eina žiūrėti filmų į vietinį kino teatrą. Jie mato brolių Lumièrų filmą apie iš fabriko išeinančius darbuotojus: “La Sortie de l'Usine Lumière à Lyon, from 1895”.PER GROTAS (Thru the wire)

1987 / 6 min.

Kažkada ateityje Nickis pabėga iš kalėjimo tarp Alabamos ir Jutos. Jis ieško savo merginos įvairiuose baruose ir viešbučiuose, bet viskas, ką jis mato savo naujojoje laisvėje, kad niekas nesirūpina žmonijos kultūros ateitimi.

TAI BUVO DIENOS (Those were the days)

1992 / 5 min

Veiksmas Paryžiuje, Leningrado Kaubojai atlieka žinomos dainos: Vienišas vyras, vedantis asilą, atsiduria prie restorano durų, jis ir žvėris eina prie “La Maison du Vin”, kur nepaisant ženklo “asilams draudžiama” jie įeina ir vyras pradeda maitinti asilą. Jo rūpestingumas ir gyvulio maitinimas sužavi su grupe dainuojančią moterį – ji ir lankytojas susipažina, bet kas prižiūrės asilą, jei jie paspruks?

BATAI (The boots)

1993 / 5 min.

Suomijos 1950-69 metų istorija matoma vaikiškomis Leningrado Kaubojaus akimis. Leningrado Kaubojų dainos “Šie batai padaryti vaikščiojimui”versija Nancy Sinatros.

ROKIS VI (Rocky VI)

1986 / 9 min.

Rokis gina Laisvąjį Pasaulį, kovoja pries Sibiro boksininką Igorį – ir pralaimi.

TURTINGA MAŽA KALĖ (Rich little bitch)

1987 / 6 min.

„Melrose“ atlieka savo dainą „Turtinga maža kalė“, nufilmuota filmuojant „Hamletas imasi verslo“.

BLUESIA PRIE PIEKSÄMÄEN STOTIES (Juice Leskinen & Grand Slam: Bluesia Pieksämäen asemalla)

2013 / 18 min.

Filmuota Pakahuone, Tamperėje, 1988 m. Rugpjūčio 31 d. Radijo 957 jubiliejuje.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!